Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Blog w sieci – zalążek informacji oraz wspomnień

Zapisywanie pamiętnika jest zajęciem, które pielęgnują ludzie od wieków. To właśnie dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest także obraz dawnych epok. We nowoczesnym świecie pisanie pamiętników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

Zamiast pamiętnika papierowego są blogi, czyli pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest jednakże kolosalna różnica pomiędzy takim dziennikiem papierowym a blogiem. Pamiętnik papierowy był o wiele bardziej osobisty. Tudzież bloga, jaki przecież funkcjonuje w internecie, ma okazję czytać każdy. Co prawda internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, niemniej jednak i tak wszyscy mogą posiadać dostęp do zapisu refleksów czy przeżyć. Pamiętnikarstwo uprawiane jest także w social środki masowego przekazu.

Social media to, poza blogami, różne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na jakich ludzie poznają się, zamieniają odczuciami, zwierzają się sobie. Prowadzenie pamiętników internetowych jest niezwykle legendarne wśród młodych ludzi.

Wypada jednakże wiedzieć, że tego typu zwierzenia prowadzą także co poniektóre gwiazdy, jak i politycy. Wiadomo jednakże, iż takie pamiętniki ludzi publicznych różnią się od pamiętników osób całkowicie anonimowych. Politycy na swoich blogach w większości wypadków komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi przyjaciółmi z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik może być zupełnie anonimowy, lecz co poniektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się zajmują, skąd pochodzą. To rodzaj pewnego oczyszczenia, bo i tak piszą o rzeczach, które inni ludzie czytają na odległość. Od czasu do czasu niemniej jednak zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana postać jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to w głównej mierze dzieci. Wobec tego również wszyscy rodzice powinni być czujni i zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci oraz jak to na niego wpływa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...