Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Które są najczęstsze zaburzenia mentalne oraz czy pomoc psychologa to korzystna decyzja?

Chociaż w dużej grupie dyscyplinach ochrony leczniczej spostrzeżono imponujące postępy, ale
jeżeli chodzi o zdrowie psychiczne, perspektywy na świecie są niewesołe. Według pewnego raportu jedna czwarta społeczeństwa świata cierpi na zaburzenia psychiczne, emocjonalne czy też zaburzenia zachowania. Inne badania wykazały, że jedna trzecia pacjentów zasięga porady medycznej z powodu depresji lub ewentualnie stanów lękowych.

W dodatku zdaniem specjalistów liczby te rosną. Z jakiej przyczyny? Badania przeprowadzone przez Wydział Medycyny Społecznej Uniwersytetu Harvarda wykazały, że takie schorzenia jak przygnębienie wymagająca terapii, schizofrenia i demencja są coraz częstsze, bowiem coraz więcej ludzi dożywa wieku ryzyka. Ale dłuższe życie nie jest jedyną powodem. Winę ponoszą także trudności ekonomiczne i nasilający się stres związany z nowoczesnym trybem życia. Jakim sposobem zmienić tę smutną sytuację?

Według fachowców ochronie zdrowia psychicznego wskazane jest przyznać pierwszeństwo przed innymi sekcjami medycyny, bo jest to jedna z w największym stopniu zaniedbanych dziedzin służby zdrowia – psycholog dziecięcy Kalisz. Przed laty badania nad zespołem stresowych zaburzeń pourazowych, nazywanym wówczas wstrząsem artyleryjskim bądź zespołem wyczerpania walką, prowadzono głównie ze względu na weteranów wojskowych. Dzisiaj nerwicę pourazową rozróżnia się nie jedynie u żołnierzy. Może ona wystąpić u każdego, kto doznał bolesnego urazu. Przyczyny bywają niezmiernie zróżnicowane – należą do nich makabr wojny, lecz także próby zgwałcenia oraz wypadki samochodowe. Jeśli przeżyłeś jakikolwiek uraz, pomnij: nie jesteś odstępstwem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...