Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nastawienie do pacjenta oraz dyskrecja doktora – w jakim miejscu odkryć polecanego doktora?

Jest bardzo ważna kwestią, albowiem zezwala na stworzenie trafnej atmosfery w gabinecie, bo jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Lekarz przyjacielski pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma prawo świadczyć sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy lekarz komentuje odpowiedzi na nasze pytania, kpi z nas, czy poniekąd uspakaja. Ma to wpływ nie jedynie na samą wizytę lecz także na jej dalszy ciąg, bo w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety ale dziś są lekarze, jacy zachowują się w taki sposób, że pacjent ma wrażenie że siedzą w gabinetach za karę. Rzecz jasna dają to do zrozumienia pojedynczym pacjentom jacy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich doktorów zostaje w następnej kolejności niezwykle nisko ocenianych na stronach na jakich prowadzony jest ranking lekarzy – sprawdź Lekarz Blisko. Nie warto iść do takich fachowców, a również ostrzec przed nimi inne osoby, być może gdy zmniejszy się obecność zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać zagadki leczniczej, niemniej jednak w wielu przypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd czy też też symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Mimo to nasze milczenie jest przyzwolenie na tego typu posunięcia. Też w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź również indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej problemach, lecz wyłącznie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wkracza następna jednostka to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Wiele negatywnych komentarzy wolno następnie przeczytać na witrynach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny możemy go upomnieć, lub ewentualnie również wyjść z gabinetu, i umówić się na wizytę do innego profesjonalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to pozwalają, i jaka będzie ich riposta na daną nowinę, przez niego do nich wypowiedzianą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...