Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest urologinekologiczna rehabilitacja i czym się ona zajmuje

Właściwie dobrana fizjoterapia może być niezwykle pomocna w wielu sytuacjach życiowych. Jak pokazuje praktyka, będzie to również dotyczyć różnego rodzaju schorzeń urologicznych, które dość powszechnie występują wśród naszych mieszkańców. Jednym z najczęściej spotykanych jest nietrzymanie moczu na skutek osłabionych mięśni w miednicy. A z taką dolegliwością może sobie skutecznie dać radę chociażby rehabilitacja urologinekologiczna. Jest to dziedzina rehabilitacji o niedużym stażu, skupiona głównie na zdrowiu kobiet. Lecz nie ma żadnych problemów, aby z jej licznych zalet korzystali także panowie, a nawet dzieci.

Rehabilitacja urologinekologiczna to przede wszystkim profilaktyka wiążąca się z zestawem ćwiczeń terapeutycznych miednicy. Tego typu ćwiczenia są bardzo bezpieczne, mogą je wykonywać bez problemów nawet panie mające duży brzuszek ciążowy. Równocześnie zapewniają wysoką skuteczność przy wielu schorzeniach, na przykład takich jak nietrzymanie moczu czy pęcherz nadreaktywny.

Zestaw ćwiczeń za każdym razem będzie dobierał doświadczony fizjoterapeuta, w zależności od schorzeń chorego i jego ogólnej kondycji. Szczególnie ćwiczenia takie są polecane dla kobiet będących w ciąży. Zwiększa się wówczas ukrwienie łożyska, a zmniejszają bólowe dolegliwości oraz ryzyko bolesnych pęknięć przy porodzie. Na zabiegi takie najlepiej się zdecydować w sprawdzonym miejscu, takim jak na przykład https://www.sano.wroclaw.pl, wtedy ma się pewność że wszystko zostanie przeprowadzone jak należy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

You may also like...